ביאטריס (ברכה) דויטש ניצחה את המקצה ל-10 קילומטרים בירושלים כמעט בלי להתאמן ועם זמן מדהים של 42:29 דקות. בעבר היא גם רצה מרתון כשהיא בחודש השביעי להריונה. “המטרה שלי היתה לקבוע שיא אישי. ההרגשה לסיים ראשונה היתה מדהימה”, היא מסכמת

הניצחון המדהים של ביאטריס: כ-2,000 רצות השתתפו אמש (ב’) במרוץ הנשים הראשון של ירושלים, אך המנצחת הגדולה היתה ללא ספק ביאטריס (ברכה) דויטש, שחצתה ראשונה את קו הסיום בפער גדול לפני כל השאר.

דויטש, 28, עלתה לארץ לפני כמעט 10 שנים ומגדירה את עצמה רצה חובבנית. “התחלתי לרוץ לפני שנתיים בערך והתאמנתי למרתון בתל אביב. תוך 4 חודשים עברתי מלא לרוץ בכלל לריצה של 42 קילומטר”, היא מספרת.

בסופו של דבר היא סיימה עם זמן מדהים של 3:26 שעות ומקום 6 מכל הנשים. אלא שמכאן הסיפור שלה הופך למדהים עוד יותר. השנה היא רצה במרתון תל אביב כשהיא בחודש השביעי להריונה וסיימה בזמן של 4 שעות ו-8 דקות.

אל המרוץ בירושלים היא הגיעה 4 חודשים בלבד אחרי הלידה שלה. “זה היה המרוץ הראשון שלי ל-10 קילומטר”, היא מספרת. “המטרה שלי היתה לקבוע שיא אישי, לא חשבתי בכלל שאזכה. לא התאמנתי בצורה רשמית כי התינוקת שלי רק בן 4 חודשים. ההרגשה לעבור את קו הסיום היתה פשוט מדהימה”.

דויטש ניצחה בגדול, כשהיא מקדימה את הבאה אחריה, שירז לוי, כמעט ב-5 דקות. במקצה ל-5 קילומטרים ניצחה אילנה גוטמן עם זמן של 24:57 דקות.